+36-1- 201-7337  K&H Bank: 10200830-32310119-00000000 OTP Bank: 11705008-20041982-00000000 ombke@ombkenet.hu

Szent Borbála napi miniszteri elismerések

2023

Szt. Borbála érem (bányász)

Aranyos Attila villanyszerelő

Bányavagyon Hasznosító Nonprofit Kft

 

Dr. Csapó András üv. igazgató-helyettes

O&GD Central Kft.

 

Kis Gergő bányaüzem vezető, felelős műszaki vezető

ÉDV Zrt.

 

Lemberkovics Viktor, geológus

MVM SENERGY Zrt.

 

Nagy Sándor termelőmester

HEXUM Földgáz Zrt.

 

Oprics Szilvia irodavezető

MVM Mátra Energia Zrt.

 

Ördögh Balázs műszaki igazgató

Magyar Horizont Energia Kft. + TDE

 

Papp Gyula gépészeti felügyelet

KÖ-KA Kft.

 

Dr. Puskás Sándor EOR főmérnök

MOL Nyrt.

 

Rékasi Béla villamos üzemviteli szakértő

Magyar Földgáztároló Zrt.

 

Szvercsok Zoltán vezető elektrikus

MVM Mátrai Erőmű Zrt.

 

Takács Gábor Karbantartás és Technológiai Folyamat vezető

MOL Nyrt.

 

Tóth Péter bányafelügyeleti ügyintéző

SZTFH Bányafelügyelet

 

Dr. Turzó Zoltán Tibor egyetemi docens

Miskolci Egyetem MFKK

 

Zelei Gábor ügyvezető főtitkár

Magyar Bányászati Szövetség

 

 

 

Szt. Borbála érem (kohász)

Kvárik Sándor termelésvezető

Duna Furnace Dunai Vasmű Kft.

Pataki Árpád, műszaki igazgató

Szegedi Öntöde Kft.

Simon László öntöde és présüzem vezető

KLUDI Szerelvény Kft. Öntöde/Présüzem

2022

Szt. Borbála érem (bányász):

Bella Zoltán MOL Nyrt. Somogy Régió MOL Vezető

Bereczki László főosztályvezető, Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága, Ásványi Nyersanyagkutatási és Geofizikai Főosztály

Biró Attila tárolóvezető, Magyar Földgáztároló Zrt., Hajdúszoboszló Földalatti Gáztároló

Boros Dénes ügyvezető igazgató DUSZÉN Kft.

Chován Péter Távvezetékdiagnosztikai szakértő, FGSZ Földgázszállító Zrt., Hálózat és Rendszerirányítás, Karbantartás Irányítás és Technológia Fejlesztés osztály

Csábrádi Attila Vezető elektrikus MVM Mátra Energia Zrt. Bükkábrányi Bánya

Dr. Máthé Zoltán tudományos főmunkatárs, Mecsekérc Zrt. Környezetvédelmi Igazgatóság, Vizsgálólaboratórium

Dr. Milota Katalin Kutatási geológus-specialista, MOL Nyrt. KTD Kutatási Technológiák és Szolgálat

Nagy Levente Attila bányafelügyeleti ügyintéző SZTFH Országos Bányakapitányság Veszprémi Bányafelügyeleti Osztály

Németh László Ferenc ügyvezető, Geo-Triplán Mérnöki Stúdió Kft.

Rédei Róbert kiemelt szakértő MVM Mátra Energia Zrt. Visontai Karbantartás-Előkészítő Osztály

Szabó Monika ügyvezető TDE Services Kft

Tompa Richárd Minőségellenőrzési vezető COLAS Északkő Kft., központi Labor

Vargha Viktor ügyvezető, ARGON-KER Kft. Hejőpapi X. kavicsbánya

Dr. Zajzon Norbert intézeti tanszékvezető, habilitált egyetemi docens Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar

 

Szt. Borbála érem (kohász):

Bolla Sándor szakoktató, Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium

Kondás Béla Üzletági minőségirányítási vezető, Thyssenkrupp Materials Hungary Zrt.

Szücs Zoltán műszaki vezető, Martin Metals Kft.

2021

Prof. Dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a 2021 évi Szt. Borbála nap alkalmából miniszteri elismeréseket adományozott.

 

“Szent Borbála érem” elismerésben részesült, lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenysége alapján

Báródi Tibor a MOL Nyrt., Csoportszintű KTD Felszínalatti Folyamatok és Mezőfejlesztés Vezető szakértő-rezervoár mérnöke

Dr. Berze György a HEXUM Földgáz Zrt. vezérigazgatója

Lukács Ottó az FGSZ Földgázszállító Zrt., Hálózat és Rendszerirányítás, Üzemvitel Irányítási osztály gázturbina és kompresszor szakértője

Mocsnik Imre a Baumit Kft. Kőbánya üzemvezetője

Nagy Róbert Argon-Ker Kft. bányászati vezetője

Prakfalvi Péter a Magyar Bányászati és Földtani Szolgálat, Ásványvagyon és Adattári Főosztály vezető-hivatalifőtanácsosa

Dr. Rácz Ádám a Miskolci Egyetem, Műszaki Földtudományi Kar, Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézet egyetemi docense

Sőregi Zsolt az MVM Mátra Energia Zrt. Bányászati szakszolgálat. Bánya Tervezési és –fejlesztési Osztály technológusa

Szalai László Béla az MVM Mátra Energia ZRt., Visonta bányaigazgatóság

kiemelt szakértője

Székely Szabó Tamás a MOL Nyrt. Kutatás Termelés – Fúrási És Kútmunkálati Management MOL Felelős Műszaki Vezetője, Kitörésvédelmi Vezetője

Tarr Ferenc a Geoinform Kft. és a Rotary Zrt. korábbi ügyvezetője, ill. vezérigazgatója

Végh Viktor WIENERBERGER Zrt. bányászati vezetője

 

 

“Szent Borbála érem” elismerésben részesült, lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos tevékenysége alapján

Farkas György a Nemak Győr Alumíniumöntődé Kft. részlegvezetője

Sándor István a Qualiflexpack Kft. Ügyvezető Igazgatója

2020

„Szent Borbála érem” elismerésben részesült lelkiismeretes bányászati tevékenységért:

Dr. Bohus Géza                          robbantásvezető, Borsod Dolomit Kft.

Boncz László                               kutatási projektmenedzser, MOL Nyrt.

Dencs László                               EBK vezető Magyar Földgáztároló Zrt.

Gulyás Ferenc                            műszaki igazgató MB2001 Kft.

Hargitainé Molnár Zsuzsa        Ph.D bányászati referens ITM

Katona Gábor                            kotrómester Mátrai Erőmű Zrt.

Kovács Zsolt                               hivatali főtanácsos II. MBFSZ

Rokolya Balázs                           termelőmester Magyar Földgáztároló Zrt.

Székely Ilona                              projekt tervezési szakértő O&G Central Kft.

Tóth Balázs Gyula                     kiemelt szakértő Mátrai Erőmű Zrt.

Tóth Dániel                                 operációs vezető, Magyar Horizont Energia Kft.

 

„Szent Borbála érem” elismerésben részesült lelkiismeretes kohászati tevékenységért:

Dobóczky István                         főmérnök TEKA Zrt.

Dr. Sevcsik Mónika                   HR igazgató DUNAFERR Zrt.

Vlaszák Mihály                          ügyvezető igazgató METALLOGLOBUS Fémöntő Kft.

2019

Borbála Érem” kitüntetésben részesült lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Dr. Barabás András                   a MECSEKÉRC Zrt. projekt vezetője

Dér Tamás                                  a Magyar Földgáztároló Zrt. gépész üzemviteli szakértője

Koós Ákos                                   a NITROKÉMIA Zrt. bányavíz-kezelő üzemvezetője

Kóti Lajos                                   a MOL Nyrt. Észak-magyarországi termelés termelőmestere Szládovics Dezső József        a MOL Nyrt. Kútmunkálati felügyelet és logisztikai vezetője

Dr. Szunai Ágnes                       az O&G Central Kft. jogtanácsosa

Vigh Tibor                                  a Mátrai Erőmű Zrt. vezető elektrikusa

Wéber József                              a Wéber 2000 Kft. ügyvezető igazgatója

 

Borbála Érem” kitüntetésben részesült lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Cseh László Ferenc                    az ISD Dunaferr Zrt. gyárvezetője

Kovács Sándor                           a Szegedi Öntöde ügyvezetője

Németh Tamás                           az INOTAL Zrt. gyárigazgatója

2018

A Bányászat részéről elismerésben részesül:

Bakonyi Rezső, a KŐKA Kő- és Kavicsbányászati Kft. felelős műszaki vezetője;

Dr. Buzási István, a Bakonyi Erőmű Zrt. Ny. minőségügyi vezetője;

Csík Zoltán a COLAS Északkő Kft. Nógrádkövesdi üzem üzemvezetője;

Endrész László Erik a Mátrai Erőmű Zrt. Visonta Bánya Termelési Osztály vezetője;

Ferincz György a MOL Nyrt. Kutatás –Termelés MOL rezervoár mérnök – szakértője;

Földing Gábor a MECSEKÉRC Környezetvédelmi Zrt. környezetvédelmi igazgatója;

Gábrisné Konrád Anikó, az FGSZ Földgázszállító Zrt. EBK Osztály EBK szakértője;

Illés László, a Bánya Energia és Ipari Dolgozók Szakszervezete műszaki informatikusa, rendszergazdája;

Kiss József az Észak-Dunántúli Vízmű Zrt. Víztermelő Bányaüzem ellenőrzés vezetője;

Mráz László az Aqua Europa Kft. főaknásza;

Mizák Éva Ilona, a Magyar Bányászati és Földtani Szolgálat, Bányászati és Gázipari Főosztály járadékbevételi szakreferense;

Dr. Riedl István György, a Pannon Hőerőmű Bányavagyon-hasznosítási Osztály bányászati vezetője;

Salamon Gábor a Magyar Földgáztároló Zrt. Pusztaedericsi Földalatti Gáztároló tároló vezető helyettese;

Dr. Wórum Géza GEOMEGA Kft. geofizikusa;

 

A Kohászat részétől elismerésben részesül:

Berecz Tamás a Csepel Metál Vasöntöde Kft. Műszaki igazgatója

Horváth Csaba az Arconic-Köfém Kft. metallurgusa

Nagyné Halász Erzsébet az Óbudai Egyetem, Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar, Anyag- és Gyártástudományi Intézet mestertanára

Orova István az ISD KOKSZOLÓ Kft. ügyvezető igazgatója

2017

„Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Ábrahám Imre                         a Magyar Földgáztároló Zrt. műszeres üzemviteli szakértője

Balázs Richárd                         a Omya Hungária Kft. nehézgépkezelője

Böszörményiné Lechner Éva  a COLAS Északkő Kft. Központ gazdasági igazgatója

Fehér János                              az ÉDV Zrt. Víztermelő Bányaüzem földalatti bányaiparosa

Gaál Gábor                               a Bány Energia és Ipari Dolgozók Szakszervezete  tanácsosa

Ifj. Ősz Árpád                          a MOL Nyrt FF és EB csoportszintű vezetője

Kis Bálint                                a MOL NyRt. Kutatás-Termelés, Észak-Magyarországi termelésirányítója

Költő – Tóth Magdolna            a Bányavagyon-hasznosító Kft. gazdasági vezetője

Magyar Rudolf                       a MOL Nyrt. Kutatás-Termelés Fúrási Kútmunkálati Tervezés vezetője

Reinhardt György                    a KÖKA Kft. üzemvezetője

Sallay Árpád                            a Pécsi Bányásztörténeti Alapítvány kuratóriumi elnöke

Salzinger György                     a Magyar Bányászati és Földtani Szolgálat főosztályvezető-helyettese

Szabó Levente                          a O&GD Central Kft geológusa

Szomor László                          a Mátrai Erőmű Zrt. Bükkábrányi Bánya főtechnológusa

Takács Sándor                         a Lasselsberger Hungária Kft. termelés irányítója

 

Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Dr. Kiss László                         MBKE Vaskohászati Szakosztály   

Lontai Attila                             a Dunaferr Zrt. Meleghengermű gyárvezetője

Dr. Pintér Richárd Zoltán       az AUDI Hungária Zrt. öntészeti szakértője

Szabó Ferenc                            a GLOB_METAL KFT. műszaki igazgatója

2016

„Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Beke Imre                              a KDNP Ipari Szakbizottság Energiapolitikai tagozat vezetője

Domokos Radvánszki István   a FGSZ Földgázszállító ZRT. beregdaróci kompresszorállomás irányító mérnöke

Gecse Ferenc                         a Mátrai Erőmű Zrt. Visonta Bánya termelési szakaszvezetője

Genczler István                    a KAVÍZ Kaposvári Víz és Csatornamű Kft. ügyvezető igazgatója

Helmeczi József                    a Vértesi Erőmű Zrt. vagyongazdálkodási csoportvezetője

Kovács György                     a MOL Nyrt. kútmunkálati tervezés szenior szakértője

László Zoltán                        a Rotary Fúrási Zrt. vezérigazgatója

Nádor Annamária                a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet tudományos főmunkatársa

Pósa Zoltán                           a Magyar Földgáztároló Zrt. tároló vezetője

Rofrits Vilmos                       a Nitrokémai Zrt. terepi koordinátora, felelős vezető helyettes

Szamek Zsolt                         az Érd és Térsége Hulladékkezelési Np Kft. ügyvezetője

Szanyi Béla                            az O&G Development Kft. menedzsment főtanácsadója

Takács Attila                         a Colas Északkő Bányászati Kft. energetikai és munkavédelmi vezetője

Tóth László                           a Perlit-92 Bányászati és Feldolgozó Kft. Hegesztő lakatosa

Vincze Viktória                     a Magyar Bányászati és Földtani Hivatal kijelölt gazdasági vezetője

2015

„Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Dr. Breitner Dániel              az O&G Development Kft. hatósági és társadalmi ügyek vezetője

Dr. Federer Imre                 a Miskolci Egyetem Olajbányászati Tanszék nyugdíjas szakértője

Fekete Csaba                        a Vértesi Erőmű Zrt. Márkushegyi Bányaüzem bányamentő osztagparancsnok helyettese

Gál Gergely                           a Magyar Bányászati és Földtani Hivatal közgazdász szakreferense

Gyulai Péter                          az OMYA Hungária Kft. felelős műszaki vezetője, bányaüzem vezető

Hadnagy Róbert                   a Vértesi Erőmű Zrt. Márkushegyi Bányaüzem bányamentő osztagparancsnoka

Horváth Zoltán                     a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium főosztályvezetője

Kiskovács Pál                       a Duna-Dráva Cement Kft. Beremendi és Nagyharsányi Bányaüzem robbantásvezetője

Konkoly Ádám                     a Mátrai Erőmű Zrt. osztályvezetője

Máthéné Varga Terézia       a Mecsekérc Zrt. pojekt adminisztrátora

Molnár Imre                         a MOL Nyrt. KT Kelet-magyarországi termelés üzemviteli szakértője 

Németh Zoltán                      az MMBF Zrt. termelési igazgatója

Sági György                          a MOL Nyrt. KT Délmagyarországi termelés termelési szakértője

Sinák János                           a Mátrai Erőmű Zrt. Visonta Bányaüzem főgépésze

Tóthné Medvei Zsuzsanna  a WÉBER 2000 Kft. bányamérési vezető szakértője

 

Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Dr. Kiss Endre                      az Elszoz Bt. és a Műszaki Intézet Természettudományi Tanszék ügyvezetője, főiskolai tanár

Dr. Kóródi István                 az Alcoa Köfém Kft öntödei támogató csoport európai vezető

Dr. Ládai Balázs                   a Csepel Metall Vasöntöde Kft tanácsadója

Dr. Mende Tamás                a Techno Plusz Kft illetve Öntészeti Intézettechnológiai referense, tudományos munkatársa

2014

„Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Cene János                a GEOTEAM Kft. ügyvezetője

Dr. Gilicz András     a Magyar Földgáztároló Zrt. műszaki csoportvezetője

Glevitzky István        a G.I.T.A. 3 Kft. ügyvezető igazgatója

Francz József            a Mátrai Erőmű Zrt. Bükkábrányi Bánya rakodómestere

Dr. Havasi István      az OMBKE egyesületi alelnöke

Hordós István           a Nitrokémia Zrt. Gyöngyösoroszi Vízkezelő Üzem üzemvezetője

Kappel Róbert          a Magyar Bányászati és Földtani Hivatal bányafelügyeleti főmérnöke

Müllek János             a MOL Nyrt. Csoportszintű KTD Mezőbeni Operáció üzleti tervezési szakértője

Orosz Sándor            a Mátrai Erőmű Zrt. bányamérési irodavezetője

Remeczki Ferenc      az MB 2001 Olajipari Szolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója

Szőllösi Béla              a Vértesi Erőmű Zrt. Márkushegyi Bányaüzem gépészeti részlegvezetője

Dr. Tóth József         a MOL Nyrt. Csoportszintű Kutatás-Termelés petrofizikai vezetője

Töre József                a Vértesi Erőmű Zrt. Márkushegyi Bányaüzem körlet aknász

Werner Norbert        a Szlovákiai Bányász Hagyományőrző Társaságok Egyesülete alelnöke

Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Acsády István            a Mondy Szada Kft műszaki tanácsadója

Hajnal Attila             az ISD Dunaferr Zrt. termelésirányítási igazgatója

Sipos István               a Lóci Vas és Acélöntöde Kft. műszaki- külkereskedelmi tanácsadója

Solt László                 a Közmű és Mélyépítési Kft. szaktanácsadója

2013

„Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért

Adamik János                  a Mátrai Erőmű Zrt. Visonta bánya bányatechnológusa

Czémán Miklós                a Bányavagyon-hasznosító Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezető igazgatója

Ifj. Dörömbözy Béla       egyéni vállalkozó 

Dr. Fancsik Tamás          a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet igazgatója

Haudek János                  a Vértesi Erőmű Zrt. Márkushegyi Bányaüzem villamossági részlegvezetője

Kiss Károly                      a MOL Nyrt. Kutatási projekt vezetője

Jávor Géza                       a Magyar Bányászati és Földtani Hivatal bányafelügyeleti főmérnöke

Molnár János                  a MECSEKÉRC Zrt. vezérigazgatója

Németh Mária                 a Magyar Horizont Energia Kft. pénzügyi konzultánsa

Puskás András                a Vértesi Erőmű Zrt. Márkushegyi Bányaüzem szállítási felvigyázója 

Tóth István                      a Mátrai Erőmű Zrt. Bükkábrányi Bánya részlegvezetője

Török Károly                  a MOL Nyrt. Nyugati Régió FF&EBK vezetője 

Varju-Majzik Péter        a CEMEX Hungária Kft. bányászati és beton üzletág igazgatója

Vasas Mihály                   a BDSZ Tatabányai Szövetség elnöke 

Dr. Vojuczki Péter          az AUROMA Kft. igazgatója

 

 

Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Horváth Csaba                a Csepeli Fém Bt. műszaki szakértője

Dr. Lukács Péter             az ISD Dunaferr Zrt. stratégiai műszaki vezérigazgató-helyettese

Pivarcsi László                az L-Duplex Pivó Kft. ügyvezetője

Dr. Réger Mihály            az Óbudai Egyetem Anyagtudományi és Gyártástechnológiai Intézet tudományos rektor-helyettese, egyetemi tanára

2012

„Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Balázs László                   a Pannon Hőerőmű Zrt. felelős műszaki vezetője

Csák Máté Csaba            a Vértesi Erőmű Zrt. Márkushegyi Bányaüzem szénelőkészítési körletvezetője

Dr. Csontos Csaba           a MOL Nyrt. csoportszintű kutatási portfólió menedzsment kutatási tanácsadója

Fritsch László                  az E.ON Földgáz Storage Zrt. működésért felelős igazgatósági tagja

Huszár Attila                   a MAL Zrt. Bauxitbányászati Divízió Halimba Bányaüzem vezetője

Jászai Sándor                  a Magyar Bányászati és Földtani Hivatal elnöke

Juhász Ferenc                  a Rotary Fúrási Zrt. vezérigazgatója

Kelemen József               az OMBKE szerkesztője

Dr. Kertész Botond         a COLAS Északkő Kft. értékesítési és bányászati stratégiai vezetője

Kolláth János                  a MAL Zrt. műszaki- és gazdasági tervezetési vezetője

Dr. Korompay Péter       a G.I.T.A-3 Kft. műszaki tanácsadója

Nagy Béla                         a Mátrai Erőmű Zrt. Visonta Bánya víztelenítési és útépítő részlegvezetője

Nagy Gábor                     a Magyar Horizont Energia Kft. felszíni létesítmények vezetője

Dr. Rittlinger Anna        a Mátrai Erőmá Zrt. jogügyi osztály vezetője, a Jogi Bizottság elnöke

Virág István                     az MBFH Miskolci Bányakapitányság bányafelügyeleti főmérnöke

 

 

Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Marczis Gáborné dr.           a Magyar Vas- és Acélipari Egyesülés igazgatója

Dr. Sándor Péter                  az ISD POWER Kft ügyvezető igazgatója

Dr. Takács Nándor              a CSEFÉM Kft. ügyvezető igazgatója

Varga Ferenc                        a Schhmelzmetall Hungária Kft. ügyvezető igazgatója

2011

„Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Bekő Mihály                             a Mátrai Erőmű Zrt. Bükkábrányi Bánya osztályvezetője

Bogdán Gyula                          a Magyar Bányászati és Földtani Hivatal bányafelügyeleti főmérnöke

Dr. Endrédy István                  a Mecsekérc Környezetvédelmi Zrt. vezérigazgatója

Erős György                             a PROFILIÓ Kft. ügyvezető igazgatója

Járai Zoltán                             a Magyar Horizont Energia Kft. tároló és termelési mérnök felügyelője

Kiss Kálmán                            a Tatabányai Bányamentő Állomás nyugdíjas bányamentő bányamestere

Mátyás Szabolcs                       a „Gyógyító Ásványok” Geoproduct Kft. igazgatója

Mokánszki Béla                        a Bányagépészet Műszaki Fejlődésért Alapítvány titkára

Palásthy György                      a MOL Nyrt. KTD Integrált Mezőbeni Alkalmazások igazgatója

Sallay Gábor                            a Lasselsberger Hungária Kft. üzemvezetője

Tánczos Gyula                          az E.ON Földgáz Storage Zrt. műszaki tanácsadója

Tóth Zsolt                                a Vértesi Erőmű Zrt. Márkushegyi Bányaüzem bányabiztonsági vezetője

Dr. Zergi István                      a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar egyetemi adjunktusa

 

 

Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Faragó Péter                           a Flansch Tech Kohászati Termék-és szerelvénykereskedelmi Kft. ügyvezetője

Hevesi Imre                           az ISD Dunaferr Zrt. Nagyolvasztómű technológiai osztályvezetője

Dr. Lengyelné Kiss Katalin az OMBKE Bányászati és Kohászati Lapok szerkesztője

Molnár István                       a Proing Kft. ügyvezető igazgatója

2010

„Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Bérces Tamás            a Magyar Bányászati és Földtani Hivatal bányafelügyeleti főmérnöke

Búzás Márton           a Vértesi Erőmű Zrt. biztonsági mérnöke 

Dr. Csete Jenő           a Miskolci Egyetem Kőolaj és Földgáz Intézet docense

Derekas Barnabás    a Mátrai Erőmű Zrt. bányászati stratégiai igazgatója

Holoda Attila             a MOL Nyrt. Eurázsiai kutatás-termelési igazgatója

Lőrinc Mihály           a Mátrai Erőmű Zrt. Központi Karbantartó Kft. munkavédelmi főelőadója

Máy László                a MECSEK ÖKO Zrt. zagytéri részlegvezetője

Nagy Sándor             a Kvarchomok Bányászati és Feldolgozó Kft. ügyvezető igazgatója

Pozsár Sándor           a KŐKA Kft. Komlói Andezitbánya felelős műszaki vezetője

Somfai Attila             a MOL Nyrt. Közel-Kelet, Afrika és Kaszpi régió kutatás-termelés igazgatója

Dr. Sümegi István     a Miskolci Egyetem Geotechnikai Berendezések Tanszék volt oktatója, kutatója

Szarkándi János       a Duna-Dráva Cement Kft. elnök-vezérigazgatója

Varga Károly Zsolt   a RAG Hungary Kft. ügyvezető igazgatója

 

 

„Borbála Érem” kitüntetésben részesül lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Dr.Csirikusz József  az OMBKE Vaskohászati Szakosztály Budapesti Helyi Szervezet elnöke

Dr. Hatala Pál           a Magyar Öntészeti Szövetség ügyvezető főtitkára

2009

Borbála Érem” kitüntetésben részesült lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért

Dr. Balogh Béla        a Borsodi Szénbányák Vállalat nyugdíjasa, volt műszaki vezérigazgató-helyettese

Derhán Dénes           a Kvarc-Ásvány Kft. ügyvezető igazgatója

Götz Tibor                 az OKGT nyugdíjasa, volt főosztályvezetője

Jászberényi Zoltán   az E.ON Földgáz Tározó Zrt. igazgatósági tagja

Krizsán Dezső           a Lasselsberger Hungária Kft. Nyékládházi Kavicsbánya MEO-vezetője

Markovics János       a MECSEKÉRC Zrt. üzemeltetési osztályvezetője

Dr. Mizser János      a SANDVIK Magyarország Kft. tanácsadója

Molnár Sándor         a Lasselsberger Hungária Kft. TMK műhelyfőnöke

Paczuk László           a MOL KTD kút-és felszíni technológiai tervezés vezetője

Rumpler János          a Magyar Horizont Energia Kft. geofizikusa

Szőts Tibor                a Magyar Bányászati és Földtani Hivatal szakmai tanácsadója, Munkavédelmi Információs Szolgálat vezetője

Takács Miklós           a MANGÁN Kft. felelős műszakivezető-helyettese

Dr. Varga József       az Országos Munkahigiénés és Foglalkozás-egészségügyi Intézet osztályvezetője

Varga József             a Mátrai Erőmű Zrt. Visontai gépjármű-üzemeltetési és karbantartási osztály vezetője

Vicsai János              a Vértesi Erőmű Zrt. Márkushegyi Bányaüzem aknaüzem-vezető főmérnöke

 

 

„Borbála Érem ”lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Csurgó Lajos                  a székesfehérvári Mechanika 94 Kft. ügyvezető igazgatója

Liptay Péter                   az IPC-SVG Vegyipari Gépgyár nyugdíjas üzletkötője

Szombatfalvy Rudolf    az Alba Metall 1991 Kft. ügyvezető igazgatója

Tóth László                    az ISD Dunaferr Zrt. Nagyolvasztómű nyugalmazott gyárvezetője

2008

„Borbála Érem” kitüntetésben részesült lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért

Bariczáné Szabó Szilvia       a Vértesi Erőmű Zrt. geológus mérnöke

Czene Géza                           a Sárospatak Bánya nyugdíjas műszaki csoportvezetője

Jakab Lajos                           a Lasselsberger Hungária Kft. üzemvezetője

Jankovics Bálint                   a MAL Zrt. Bauxitbányászati Divízió, Halimba bányaüzem geológusa

Kováts István                        a KŐKA Kft. Bazsi Bazaltabányaüzem vezetője

Kramár Tibor                       a Veszprémi Bányakapitányság helyettes bányakapitánya

Nagyváradi István                az Északdunántúli Vízmű Zrt. vízműgépésze

Pelle János                             a MOL Nyrt. KTD Kelet-magyarországi Termelés műszakvezetője

Rabi Ferenc                           a Bánya- és Energiaipari Dolgozók Szakszervezetének elnöke

Rákos József                         a Nógárdi Szénbányák nyugdíjas osztályvezető helyettese, SZB titkára

Sipos István                           a COLAS-ÉSZAKKŐ Kft. műszaki igazgatója

Sőti Zoltán                             a Mátrai Erőmű Zrt. Visontai Termelés-előkészítési osztály bányatechnológusa

Szűcs Imre                             az Országos Érc-és Ásványbányák nyugdíjas termelési főmérnöke

Dr. Szvircsek Ferenc            a Nógárdi Történeti Múzeum nyugdíjas címzetes múzeumigazgatója

Tóth János                             a Magyar Olajipari Múzeum igazgatója

„Borbála Érem” kitüntetésben részesült lelkiismeretes  kohászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Boross Péter                          a Közgép Zrt. minőségellenőrzési osztályvezetője

Dr. Dúl Jenő                         a Miskolci Egyetem Metallurgiai és Öntészeti Tanszékvezető egyetemi docense

Katkó Károly                        a K+K Vas Kft. ügyvezető igazgatója

Puza Ferenc                          a MEGAPACK Kft. nyugdíjas ügyvezető igazgatója

 

2007

„Borbála Érem” kitüntetésben részesült lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Berta József                           a MECSEKÉRC Zrt. bányászati főmérnöke

Bőhm Balázs                         a KŐKA Kft. Alsózsolcai Kavicsbányaüzem vezetője

Ifj. Cseh Zoltán                     a COLAS-ÉSZAKKŐ Kft. ügyvezető igazgatója

Eichardt János                     az Oroszlányi Bányász Nyugdíjas Egyesület alapszervezeti titkára

Fekete István                         a MAL Zrt. Bauxitbányászati divízió Fenyőfő Bányaüzem vezetője

Gulyásné Dr. Hende Bernadett  a MOL Nyrt. US HR Partner szervezet kiemelt vezetője

Imeli János                            a Vértesi Erőmű Zrt. humánpolitikai osztályvezetője

Dr. Kalocsai Zoltán              a Lencsehegyi Szénbánya Kft. jogtanácsosa

Kapitány Ferenc                   a Magyar Bányászati és Földtani Hivatal bányafelügyeleti főmérnöke

Kis István                              a MAL Zrt. Halimbai Bauxitbánya üzemvezetője

Leskó Attila András             a Mátrai Erőmű Zrt. Bükkábrányi Bánya szakvezető aknásza

Pápis László                          a Mátrai Erőmű Zrt. Visonta Bánya gépmestere

Péntek Lajos                         a Summagáz Kft. ügyvezetője

Rusznyákné Vass Ágnes      az OMYA Hungária Kft. költségelemzője

Szarka Zsolt                          a Lasselsberger Hungária Kft. bányavezetője

 

 

„Borbála Érem” kitüntetésben részesült lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Bocz András                          a Dunaferr Zrt. Anyagvizsgáló és Kalibráló laboratóriumok igazgatója

Hajnal János                         a Fe-ferrum Kft. kereskedelmi igazgatója

Kovács László                       a Vasipari Kutató Intézet nyugdíjasa

Porkoláb László                    az OMM Központi Kohászati Múzeum igazgatója

2006

„Borbála Érem” kitüntetésben részesült lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Buku Imre                             a Borsodi Szénbányák BDSZ Nyugdíjas Választmány elnöke

Bajnóczi Pálné                      a Magyar Bányászati Szövetség titkárnője

Farkas József                        a Dorogi Bányász Nyugdíjas Alapszervezet elnöke

Fenyvesi Jánosné                  a BDSZ Számvizsgáló Bizottságának elnöke

Göncz Gábor                        a MOL NyRt. Technológiai Operációs Központ szeizmikus adatfeldolgozási szakértője

Hadobás Sándor                   az Érc- és Ásványbányászati Múzeum igazgatója

Kárpáty Lóránt                    a KBFI nyugdíjasa, a BKL-Bányászat korábbi főszerkesztője

Kontsek Tamás                     a Magyar Geológiai Szolgálat osztályvezetője

Maku András                       a Mátrai Erőmű Rt. Központi Karbantartó Kft. marósa

Severnyák János                   a Bányavagyon-hasznosító Kht. borsodi fióktelep vezetője

Dr. Somosvári Zsolt              a Miskolci Egyetem egyetemi tanára

Turcsányi László                  a Borsodi Szénbányák nyugalmazott főmérnöke

 

 

„Borbála Érem” kitüntetésben részesült lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos

tevékenységéért:

Balázs Tamás                        a Csepeli Acélszalag Kft. nyugalmazott igazgatója

Dr. Remport Zoltán             a Lőrinci Hengermű nyugalmazott főmérnöke

Dr. Sándor József                 a FÉMALK ZRt. vezérigazgatója

Dr. Sohajda József               a Csepel Metall Vasöntöde Kft. ügyvezető igazgatója

Dr. Szabó Zoltán                  a Dunaferr ZRt. nyugdíjas főtanácsosa

2005

„Borbála Érem” kitüntetésben részesült „Tiszteletbeli magyar bányászként”

Dr. Corina HEBESTREIT a EUROMINES igazgatója,

Prof. Dr. Pavol Rybar         egyetemi tanár, a Kassai Műszaki Egyetem Bányászati kar dékánja

 

 

„Borbála Érem” kitüntetésben részesült lelkiismeretes bányászattal kapcsolatos tevékenységéért:

Abonyi László            a Mátrai Erőmű Rt. Dokumentációs irodavezetője

Bangó László             a Hotel Aranyhíd Panoráma Kft. ügyvezető igazgatója 

Benkő Sándor            a Colas-Északkő Bányászati Kft. munkavédelmi felelőse 

Dr. Csuha József       a Dorogi Bányász Szakszervezeti Szövetség jogsegély szolgálat vezetője

Galuska István          a Lasselsberger Hungária Kft. Nyékládházi Bányaüzem bányavezetője

Gombárné Forgács Gizella   a Magyar Geológiai Szolgálat Ásványvagyon Nyilvántartási osztály főtanácsosa

Jakabné Melis Magdolna   a Kvarchomok Bányászati és Feldolgozó Kft. irodavezetője

Juhász József              a Vértesi Erőmű Rt. Központi Bányamentő Állomás bányamentő parancsnoka

Katona Lajos             a Basalt-Középkő Kőbányák Kft. felelős műszaki vezetője

Dr. Káldi Zoltán        a Veszprémi Bányakapitányság főtanácsosa 

Károly Ferenc           a MAL Rt. Bauxitbányászati Ágazat műszaki igazgatója

Kovacsics Árpád       az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület főtitkára 

Magyar Erzsébet       a Magyar Bányászati Hivatal főmunkatársa

Mohos Imre                 a MOL Rt. Kutatás-Termelés Divízió Tendereztetés termelési főmunkatársa

Neuberger Antal       a Szénbányászati Szerkezetátalakítási Központ bányaműszaki szakértője

Pikli Károly               nyugdíjas hites bányamérő 

Pusztafalvi János      nyugdíjas okleveles bányamérnök 

Solymosi Gézáné       a MECSEKÖKO Környezetvédelmi Rt. társadalombiztosítási ügyintézője

Székely Jenő              a MAL Rt. Bauxitbányászati Ágazat szakszervezeti titkára 

Szilágyi Erzsébet       a Központi Bányászati Múzeum gazdasági vezetője

Szirmay László          nyugdíjas bányász 

Tóth Andrásné          a MONTAN-PRESS Kft. ügyvezető igazgatója 

Varga János                a MOL Rt. Kutatás-Termelés Divízió felszíni technológiai tervezés vezetője

 

 

„Borbála Érem” kitüntetésben részesült lelkiismeretes kohászattal kapcsolatos

tevékenységéért:

Dr. Dutkó Lajos        a DAM 2004. Kft. műszaki szakértője

Harrach Walter         a Kohászati Lapok nyugdíjas rovatvezetője

Dr. Lengyel Károly   a TP Technoplusz Kft. ügyvezető igazgatója

Dr. Roósz András       a Miskolci Egyetem Fémtani és Képlékenyalakítási Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára

Dr. Vörös Árpád      a RDX-REDEX Kft. ügyvezető igazgatója

2004

„Borbála érem” miniszteri kitüntetésben részesült lelkiismeretes bányászati tevékenységért:

Andrejcsik Tamás                a Ruda-Gipsz Kft. üzemvezetője

Balogh Miklós                       a Reneszánsz Kőfaragó Rt. elnöke

Bencsik Gábor                      az Észak-Dunántúli Bányavagyon-hasznosító Rt. műszaki csoportvezetője

Berta József                           a Mátrai Erőmű Rt. főmunkatársa 

Dr. Bíró Zoltán                     a MOL Rt. Kutatás-Termelési Divízió művelési szakértője

Csató László                          a Mátrai Erőmű Rt. Bükkábrányi Bánya Üzemi Tanács elnöke 

Csiger Lajos                          a Mátrai Erőmű Rt. Bükkábrányi Bánya villamos üzem vezetője

Ferenczi Zoltán                     a Bakonyi Erőmű Rt. Ármin Bánya földalatti lakatos csoportvezetője 

Filkor Balázs                         a BDSZ Nógrádi Bányász Nyugdíjas Bizottság elnöke

Forisek István                       a Tatabányai Szénbányák nyugdíjas termelési igazgatója

Havelda Tamás                     a Vértesi Erőmű Rt. bányászati igazgatója

Horváth József                     a Központi Bányászati Múzeum igazgatóhelyettese

Izményi Ferenc                     a Bakonyi Bauxitbánya Kft. gépészeti vezetője

Józsa Gábor                          a Magyar Geológiai Szolgálat Észak-magyarországi Területi hivatalvezetője

Józsa Pál                                a Salgótarjáni Bányamúzeum tárlatvezetője

Kazár Attila                          a Veszprémi Bányakapitányság bányakapitánya

Kőrösi Tamás                       a Magyar Energia Hivatal vezető főtanácsosa

Magusics Mihály                   a Duna-Dráva Cement Kft. Beremendi Gyár bányászati vezetője

Markó Imre                           a Mecseki Bányavagyon-hasznosító Rt.

Morvai Tibor                        a Miskolci Egyetem Geotechnikai Berendezések Tanszék adjunktusa

Nagy Oszkár István              a Nógrádszén Kft. ügyvezető igazgatója

Schiffler Béla                        a KŐ-SZÉN Kft. üzemvezetője

Stoll Lóránt                           a MINERCO Kft. ügyvezető igazgatója

Szily Zsolt                              a Bakonyi Erőmű Rt. Bányászati Igazgatóság bányafelmérője

Vétek Vendel                        a Szénbányászati Szerkezetátalakítási Központ humánpolitikai szakértője

 

 

„Borbála érem” miniszteri kitüntetésben részesült lelkiismeretes kohászati tevékenységért

Balázs László                         a XXL METAL Kft. ügyvezetője

Krajcsi József                       a Salgótarjáni Acélárugyár Rt. nyugdíjas termelési igazgatója

Moravitz Péter                      a Magyar Alumínium Rt. műszaki-gazdasági tanácsadója

Dr. Pilissy Lajos                    a Vasipar Kutató Intézet nyugdíjasa

Dr. Takács István                 a DUNAFERR Rt. energotechnológiai menedzsere

2003

„Borbála érem” miniszteri kitüntetés lelkiismeretes bányászati tevékenységért

Balázs László                            a KŐ-SZÉN Kft. főmérnöke

Dr. Barátosi Kálmán               a Magyar Bányászati Hivatal osztályvezetője

Baumann István                       a KÖSZÉN Kft. szakszervezetének elnöke

Bács Péter                                 az Észak-Dunántúli BVH Rt. vagyonhasznosítási igazgató-    helyettese

Bihari György                          a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium Bányászati  
tájrendezési osztályvezetője

Dr. Bíró József                        a KŐ-SZÉN Kft. controlling osztályvezetője

Bognár József                           a Bakonyi Erőmű Rt. Ármin Bánya termelési osztályvezetője

Cséke Tamás                            a Borsodi Bányavagyon-hasznosító Rt. informatikai                
főmunkatársa

Demeter Tibor                          a Mátrai Erőmű Rt. Bükkábrányi Bánya szakvezető aknásza

Farkas Géza                             a Mecseki bányászok szakszervezetének elnöke

Gombár Jánosné                      az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület                                             szervezető titkára

Herédi József                            az Érc- és Ásványbányászok Egészségmegőrzéséért Alapítvány elnöke

Huszár László                           a KŐKA Kő- és Kavicsbányászati Kft. cégvezetője

Kelemen Béla                           a Borsodi Bányász Nyugdíjasok Tagozatának elnöke     

Kiss János                                 a DANUBIUSBETON Kft. bányaüzem vezetője

Dr. Kovács Gábor                    a Magyar Geológiai Szolgálat számítástechnikai osztályvezetője

Kovács István                           a BDSZ Oroszlányi Szövetségének elnöke

Novák Sándor                           a Bakonyi Bauxitbánya Kft. felelős műszaki vezető helyettese

Öveges István                           a Vértesi Erőmű Rt. Márkushegyi Bányaüzem geológus mérnöke

Pruzsina János                         a Szénbányászati Szerkezetátalakítási Központ vezető főtanácsosa

Schaller Károly                        a Mecseki Bányavagyon-hasznosító Rt. főmérnöke

Sóvágó Gyula                           a RUDA-GIPSZ Kft. környezetvédelmi megbízottja

Sőreg Viktor                             a MOL Rt. Kutatás-Termelés Divízió főgeológusa

Szakály Áron                            a GEOPROSPECT Kft. ügyvezetője

Szilágyi Gábor                          a Bányászat és Környezete Mérnöki Iroda ügyvezetője

 

„Borbála érem” miniszteri kitüntetésben részesült lelkiismeretes kohászati tevékenységért

Dr. Ágh József                      a Dunaferr Rt. tudományos főmunkatársa

Dr. Macher Frigyes              a Soproni Vasöntöde nyugdíjas főmettalurgusa

Dr. Tolnay Lajos                  a MAL Rt. elnöke, az OMBKE elnöke

Dr. Tóth Levente                  a Misolci Egyetem Anyag és Kohómérnöki Kar dékánhelyettese

Dr. Verő Balázs                    a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Alapítvány tudományos igazgatója

2002

 

„Borbála érem” miniszteri kitüntettek névsora

Bodnár Lajos                        az AES Borsodi Energetikai Kft. földalatti aknásza

Dallos Ferencné                    a BKL Kőolaj- és Földgázbányászat felelős szerkesztője

Dovrtel Gusztáv                   a Mátrai Erőmű Rt. tervező mérnöke

Hajnáczky Tamás                a Bakonyi Erőmű Rt. Balinka Bánya termelési osztályvezetője

Hegedűs Istvánné Dr.Koncz Margit  aVeszprémi Bányakapitányság bánya-felügyeleti főmérnöke
Dr. Horn János                     a BDSZ Központ elnöki főtanácsadója

Izing Ferenc                          a Vértesi Erőmű Rt. Mányi Bányaüzem biztonsági részlegvezetője

Kárpáty Erika                      az AES Borsodi Energetikai Kft. mérnökség vezetője

Kincsem Tibor                      az AES Borsodi Energetikai Kft. Lyukóbánya, földalatti főművezetője

Kolláth Zoltán                      a THETA Kft. ügyvezető igazgatója

Kovács László                       a BDSZ Nyugdíjas Tagozatának elnöke

Dr. Márk Erika                    a HIDROTERRA Kft. bányaműszaki főmérnöke

Mendly Lajos                        a Mecseki Bányavagyon-hasznosító Rt. nyugdíjasa

Muhel József                         a Mecseki Bányavagyon-hasznosító Rt. szakági főmérnöke

Dr. Nyers József                   a PANNONPOWER Rt. osztályvezetője

Nyírő Tamás                         a Bakonyi Bauxitbánya Kft. nyugdíjas osztályvezetője

Dr. Pataki Attila                   a Bakonyi Bauxitbánya Kft. üzemvezetője

Szabó László                         a Miskolci Egyetem Geodéziai és Bányaméréstani Tanszék 
            adjunktusa

Szőts András                         a Magyar Geológiai szolgálat osztályvezetője

Tasnády Tamás                    az OMBKE budapesti szervezetének titkára

Tatár András                        a MOL Rt. Kutatás-Termelés Divízió technológiai tervező szakértője

Torma Lajos                         a Vértesi Erőmű Rt. Márkushegyi Bányaüzem fenntartó vájára

Veres Sándor                        a Szénbányászati Szerkezetátalakítási Központ főosztályvezető-helyettese

Vígh István                            a KŐKA Kft. Iszkaszentgyörgyi Dolomitbánya üzemvezetője

Zábráczki Mária                  a Vértesi Erőmű Rt. személyügyi főelőadója

 

 

„Borbála érem” kitüntetésben részesült kiemelkedő, lelkiismeretes kohászati tevékenysége elismeréseként

Dr. Bakó Károly                   a Technoplusz Kft. ügyvezetője

Petrusz Béla                          a MAL Rt. alelnöke

Dr. Szűcs László                   a DUNAFERR Acélművek Kft. ügyvezető igazgatója

Temesszentandrási Guidó   a MAL Rt. Alumínium ágazat fejlesztési és minőségügyi vezetője

Zambóné Benkő Mária       a Miskolci Egyetem Dékáni Hivatalának hivatalvezetője

2001

 

„Borbála érem” miniszteri kitüntettek névsora

Balogh József

a Vértesi Erőmű Rt. Gazdasági Igazgatóság személyügyi csoportvezetője

Dr. Benke László

a Miskolci Egyetem MTA Bányászati Kutatócsoport tudományos munkatársa

Boda Ervin 

a Bakonyi Bauxitbánya Kft. fenyőfői bányaüzem bányamérnöke

Bruckner Lajos

a MOL Rt. Kutatás-termelési Divízió főmunkatársa

Csizmadia Lajos

a BDSZ főtanácsosa

Debreczeni Gábor

a Readymix Danubiusbeton Kft. ügyvezető igazgatója
Ernyey Ibolya a Magyar Horizont Energia Kft. ügyvezető igazgatója

Fecskés Zoltán

a Vértesi Erőmű Rt. Bányászati Igazgatóság műszaki főmérnöke

Dr. Gagyi Pálffy András

az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület ügyvezető igazgatója

Hlatki Miklós

a MOL Rt. KTD művelési főmérnöke

Hniszné Ósvay Mária

a Mol Rt. KTD Operatív Művelés Elemzés-irányítás főmunkatársa

Horányi István

a KŐKA Kő- és Kavicsbányászati Kft. cégvezetője

Hubai Imre

a Putnok Bánya Kft. körletvezetője

Illés István

az AES Borsodi Energetikai Kft. Lyukóbánya ügyvezető igazgatója

Dr. Izsó István

a Miskolci Bányakapitányság bányakapitánya

Kelemen Miklós

a Rotary Fúrási Rt. vállalkozási osztályvezetője

Dr. Kemény Gyula

a Borsodi Bányavagyon-hasznosító Rt. műszaki-gazdasági tanácsadója

Dr. Kereki Ferenc

a Pécsi Bányakapitányság bányakapitánya

Dr. Kovács Lajos

a Magyar Geológiai Szolgálat főosztályvezető-helyettese

Kovács Lászlóné

az Észak-Dunántúli Bányavagyon-hasznosító Rt. pénzügyi előadója

Dr. Kovácsné Bircher Erzsébet

a Központi Bányászati Múzeum Alapítvány múzeumigazgatója

Dr. Mátyás Ernő

a Gyógyító Ásványok Geoproduct Kft. ügyvezető igazgatója

Mocsári Mihály

a COLAS-ÉSZAKKŐ Bányászati Kft. értékesítési osztályvezetője

Nagy Lajos

az OMYA EGER Mészkőfeldolgozó Kft. ügyvezető igazgatója

Németh Lajos

a Lencsehegyi Szénbánya Kft. biztonságtechnikai csoportvezetője

Oláh Péter

a METAL-CARBON Kft. fővállalkozási igazgatója

Ősz Árpádné

a MOL Rt. Kutatás-termelési divízió technológiai főmunkatársa

Páljános András

a RENESZÁNSZ Kőfaragó Rt. vezérigazgatója

Solymos András

a Bányászati Egyesülés nyugdíjas igazgatója

Somosi László

a PANNONPOWER Rt. elnök-vezérigazgatója

Sulyok Pálné

a Mátrai Erőmű Rt. bánya tervezési és fejlesztési osztályvezetője

Dr. Szabó György

a TDE Mérnöki Tanácsadó Kft. tulajdonos vezetője

Szántói Imre

a Basalt-Középkő Kőbányák Kft. uzsai üzem művezetője

Székely Árpád

a Terranova Kft. termelési vezetője

Sztermen Gusztáv

a Gömör Szén-Ép-Ker Kft. ügyvezető igazgatója

Takács Károly

a Vértesi Erőmű Rt. vezérigazgatója

Tamaga Ferenc

a Bakonyi Erőmű Rt. Bányászati Igazgatóság bányászati igazgatója

Dr. Tihanyi László

dékánhelyettes, a Miskolci Egyetem Gázmérnöki Tanszék egyetemi tanára

Tóth Ákos

a Szénbányászati Szerkezetátalakítási Központ igazgatója

Valaska József

a Mátrai Erőmű Rt. Igazgatóságának elnöke

Vörös Katalin

a Vértesi Erőmű Rt. Bányászat Igazgatóság főelőadója

Dr. Walter András

a LASBRA Kft. ügyvezető igazgatója

2000

„Borbála érem” miniszteri kitüntettek névsora

Adorján Imre

a Basalt-Középkő Kőbányák Kft. energetikusa

Ács József

a Vértesi Erőmű Rt. Márkushegyi Bányaüzem gépészeti részlegvezetője

Dr. Ágh Pál

a HIDROTERRA Kft. ügyvezető vezérigazgatója

Balog József  

a MOL Rt. Kiskunhalasi CH-termelési Operatív Egység termelőmestere

Berta Zsolt

a Mecsekérc Környezetvédelmi Rt. környezetvédelmi bázisvezetője

Cseresznyés Tibor

a Lencsehegyi Szénbánya Kft. bányamestere

Csörge Tibor

a Mecseki Bányavagyon-hasznosító Rt. szakági főmérnöke

Farkas Andrásné

az OMYA Eger Mészkőfeldolgozó és Értékesítő Kft. laborvezetője

Farkas László

a MOL Rt. Távvezetéki Üzem Gellénháza üzemvezetője

Forisek István

a Vértesi Erőmű Rt. Mányi Bányaüzem felelős műszaki vezető helyettese

Dr. Freiné Jáni Natália

a Borsodi Bányavagyon-hasznosító Rt. gazdasági igazgatóhelyettese

Halasné Tóth Brigitta

a KAOLIN Bányászati és Feldolgozó Kft. kereskedelmi ügyintézője

Dr. Hámor Tamás

a Magyar Geológiai Szolgálat szakhatósági osztályvezetője

Herczeg Pál

a Putnok Bánya kft. felelős műszaki vezetőhelyettese

Horváth Károly

a Bakonyi Erőmű Rt. gép és villamos előkészítési osztályvezetője

Horváth Miklós

az OMBKE tatabányai szervezetének csoportvezetője

Hursán László

a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar hivatalvezetője

Iváncsics Sándor

az MB Kőolajkutató Rt. biztonságtechnikai vezetője

Kapás József

a Lasselserger Holding Kft. műszaki igazgatóhelyettese

Karl Günther Sans

a Mátrai Erőmű Rt. igazgatósági tagja

Kolozsvári Sándor

a Pécsi Erőmű Rt. Bányászati Divízió igazgatóhelyettese

Kovács Béla

a Mátrai Erőmű Rt. bükkábrányi Bánya szakvezetője

Kovács János

a Pestkörnyéki Kőbányák Kft. termelésirányító üzemvezetője

Kovács János

az Oroszlányi Szénbányák nyugalmazott biztonsági főmérnöke

Kozma Sándor

a DOLOMIT Kft. Keszthely ügyvezető igazgatója

Kőműves Gyula

az Észak-dunántúli Bányavagyon-hasznosító Rt. ügyintézője

Kővári Károly

az Üveg-Ásvány Bányászati Ipari Kft. minőségbiztosítási főmérnöke

Ladányi András

a Bányamunkás c. lap főszerkesztője

Magosi Imre

a MOL Rt. Algyői Gáztermelési Operatív egység vezetője

Meczenzóf István

a Colas-Északkő bányászati Kft. Tállyai üzem termelésirányítója

Merkl István

a KŐKA Kft. Mecseki Kőbányaüzemek bányaüzem vezetője

Mészáros Balázs

a WIENERBERGER Téglaipari Rt. bányászati vezetője

Nyeste János

a Borsodi Energetikai Kft. Lyukóbánya jövesztőgép kezelője

Oberritter Miklós

a Duna-Dráva Cementipari Kft. elnök-vezérigazgatója

Palotás Antal

a Dráva-kavics és Beton Kft. bányaműszaki vezetője

Petschnig Károly

a Mecseki Szénbányák nyugdíjas alapítványának az elnöke

Pluhár Lászlóné

a Dolomit Kőbányászati Kft. Gánt, irodavezetője

Szabados Gábor

a Magyar Bányászati Hivatal főosztályvezetője

Szlávik Tibor

a Rotary Fúrási Rt. műszaki-technológiai osztályvezető-helyettese

ifj. Varga Gusztáv

a Bakonyi Bauxitbánya Kft. geológusa

Válik József

a Szolnoki Bányakapitányság bányakapitánya

Zakubszki Tibor

a Natura Tőzegbánya Kft. ügyvezető igazgatója

1999

„Borbála érem” miniszteri kitüntettek névsora

Arnóczki Bertalan

a Mátrai Erőmű Rt. Bükkábrányi Bánya osztályvezetője

Balázs Sándor

a Feketevölgy Bánya Kft. műszaki főmérnöke

ifj. Baranyai Lőrinc

a Lencsehegyi Szénbánya Kft. geológusa

Barát István

az Észak-Dunántúli Bányavagyon-hasznosító Rt. csoportvezetője

Bernáth Zoltán

a Rotary Fúrási Rt. kútmunkálati ellátó osztályvezetője

Bócz Endréné

a SZÉSZEK titkárnője

Dr. Bodoky Tamás

a Magyar Állami Eötvös Loránd Geofizikai Intézet igazgatója

Bóna Róbert

a Mátrai Erőmű Rt. Visonta Bánya bányavezetője

Boros Ferenc

az MB Kőolajkutató Rt. Szíriai project menedzsere

Csordás Győző

a NATURA Tőzegbánya Kft. felelős műszaki vezető helyettese

Dr. Csőke Barnabás

a Miskolci Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára

Fehér Sándorné

a KONIX Tokodi Szénfeldolgozó Rt. közgazdasági osztályvezetője

Ferencz Béláné

a Borsodi Energetikai Kft. munkaügyi csoportvezetője

Finsztál Károlyné

a MOL Rt. Szegedi Bányászati Ü. stratégiai és kontrolling vezetője

Hegyi László

az Üveg-Ásvány Bányászati Kft. ügyvezetője

Dr. Járai Antal

a Magyar Bányászati Hivatal elnökhelyettese

Kerekes István

a BDSZ Önsegélyező Pénztár ügyvezető igazgatója

Kaszás József

a Basalt-Középkő Kőbányák Kft. felelős műszaki vezetője

Keresztes N. Tibor

a GEOINFORM Kft. üzemvezetője

Kerner Lőrinc

a Dráva-Kavics és Beton Kft. ügyvezetője

Kiss Lajos

a Mecseki Bányavagyon-hasznosító Rt. igazgatóhelyettese

Kovács Tibor

a Visontai Gépüzem Kft.  Rekonstrukciós részleg gépmestere

Dr. Laklia József

a Dr. Laklia és Tsa Kft. foglalkozás-egészségügyi szolg. vezetője

Dr. Laklia Tibor

a Gazdasági Minisztérium Energetikai Főosztály külső munkatársa

Dr. Latorcai János

az Országgyűlés Gazdasági Bizottságának elnöke

Lois László

a Recski Ércbányák Rt. vezérigazgatója

Madarassy Béla

az ALKA Alsózsolcai Kavics Kft. ügyvezetője

Matolcsi Géza

a Vértesi Erőmű Rt. Márkushegyi Aknaüzem biztonsági főmérnöke

Mikó Attila

a Putnok Bánya Kft. műszaki igazgatóhelyettese

Padányi József

a Rudolf Bánya Kft. harmadvezető aknásza

Pugner Sándor

a Mélyfúrási Információ Szolgáltató Kft. üzemvezető-helyettese

Stauderer József

az OMYA Eger Kft. felelős műszaki vezetője

Szalai Péterné

az Ásványbányák Kft. gazdasági vezetője

Szarka Zsolt

a Bakonyi Erőmű Rt. műszaki, gazdasági, tervezési osztályvezetője

Szemcsó Barnabás

a Vértesi Erőmű Rt. XX-as Aknaüzem bányamestere

Szlávik Imre

a MOL Rt. Hazai Kutatás-Termelési Divízió termelési szakértője

Szolnoki Lászlóné

a KAOLIN Kft. főkönyvelője

Szúdy Béla

a MECSEKÉRC Rt. osztályvezető-helyettese

Tánczos János

a Geofizikai Szolgáltató Kft. vezető kutatás-szervezője

Tiszay János

a Bakonyi Bauxitbánya Kft. geológusa

Dr. Turza István

a Pécsi Erőmű Rt. Kőszénbánya munkaügyi csoportvezetője

Dr. Ungváry György

a Magyar Tudományos Akadémia Bányászati Ergonómiai és  Bánya-egészségügyi Tudományos Bizottság elnöke

Vilhernikné Locsmándy Erzsébet

a Soproni Központi Bányászati Múzeum munkatársa

Zambó Péter

a Borsodi Bányavagyon-hasznosító Rt. elnök-igazgatója

Zsezserán Sándor

a Dunai Kavicsüzemek Kft. ügyvezető igazgatója

1998

“Borbála Érem” miniszteri kitüntetettek listája

Arató József

a Mecseki Bányavagyonhasznosító Rt. osztályvezetője

Bakács István

az MVM Rt. vezérigazgatója

Bakos György

a Bakonyi Erőmű Rt. Jókai Bánya földalatti villanyszerelője

Balogh Endréné

a SZÉSZEK főmunkatársa

Bock János

a Mélyfúrási Információ Szolgáltató Kft. társasági főmérnöke

Bokor János

a Pécsi Erőmű Rt. Kőszénbánya művezetője

Bombicz János

a MINERAL 22 Kft. felelős műszaki vezetője

Csák Gyula

a NORD HOLDING Kft. ügyvezető igazgatója

Csalódi Sándor

a Rotary Fúrási Rt. szolgáltatási igazgatója

Cseh János

a Bakonyi Erőmű Rt. Balinka Bánya aknásza

Csicsák József

a MECSEKÉRC Környezetvédelmi Rt. hidrogeológiai csoportvez.

Csicsók István

a Pécsi Erőmű Rt. Kőszénbánya üzemvezetője

Dénes András

a BDSZ osztályvezetője

Erdélyi Attila

a Magyar Bányászati Hivatal bányahatósági főmérnöke

Dr. Erdélyi Gáborné

a Magyar Geológiai Szolgálati főosztályvezetője

Gál Mihály

az ALKA Alsózsolcai Kavics Kft. kotrógép kezelője

Geier Rezső

a Mátrai Erőmű Rt. Bükkábrányi Bányaüzem osztályvezetője

Dr Gerse Károly

az MVM Rt. rendszertervezési és kereskedelmi igazgatója

Hámori István Péter

a Bányamunkás c. lap újságírója

Hegyi András

az Észak-Dunántúli Víztermelő Bányaüzem termelési vezetője

Horváth István

a Bakonyi Bauxitbánya Kft. gépüzem vezetője

Jólsvai Arthúr

nyugdíjas

Jurásek Károly

a Lencsehegyi Szénbánya Kft. körletvezetője

Kántor Istvánné

az Észak-Dunántúli Bányavagyon-hasznosító Rt. gazdasgái ig.h.

Keresztesi Péter

a Mátrai Erőmű Rt. visonta bányai osztályvezetője

Kovács István Zoltán

a Mátrai Erőmű Rt. visonta bányai termelési főosztályvezetője

Kun Mihály

a MOL Rt. Mélyfúrási és Kútszerív Iroda főmunkatársa

Lisztmayer János

a Vértesi Erőmű Rt. márkushegyi termelési főrmérnöke

Madár Gyula

a Recski Ércbányák Rt. bányamestere

Mándy András

a Borsodi Bányavagyon-hasznosító Rt. műszaki főmunkatársa

Mészáros László

az OKGT-DKFÜ főosztályvezető helyettese (POSZTUMUSZ)

Nagy Gyula

nyugdíjas

Nagy István

a Geofizikai Szolgáltató Kft. mérésszervezési osztályvezetője

Nagy Zoltán

a MOL Rt. Felszíni Geofizikai Osztály ny. területvezetője

Orbán Ferenc

a Readymix Lesence Kft. ügyvezető igazgatója

Petruska Csaba

a Borsodi Energetikai Kft csoportvezetője

Radovits László

az OMYA Eger Mészkőfeldolgozó Kft. vezető geológusa

Dr. Somfai Attila

a Miskolci Egyetem Bányamérnöki Kar intézet igazgatója

Somlói György

a Vértesi Erőmű Rt. Tatabányai Igazgatóság részlegvezetője

Székely Szabó Tamás

az MB Kőolajkutató Rt. fúró főmérnöke

Tassonyi Kadocsa

a MOL Rt. Földgázkereskedelmi Üzletága külker. képviselője

Tatai István

a KAOLIN Kft. bányamestere

Tóth Attila

a Putnok Bánya Kft. gazdasági igazgatója

Turai Zsolt

a Feketevölgy Bánya Kft. műszaki igazgató-helyettese

Várbíró Gábor

a Mecsekmarketing Kft. ügyvezető igazgatója

Vaska Pothárn Attila

a MOL Rt. Kiskunhalasi Bányászati üzem termelőmestere

Veres Imre

a RUDA-GIPSZ Kft. ügyvezető igazgatója

Weisz Tibor

a Vértesi Erőmű Rt. fejlesztési osztályvezetője

Wieder István

a KONIX Tokodi Szénféldolgozó Rt. üzemvezetője

Zabó József

a KÖGÁZ Rt. hálózatüzemeltetési szerelője

1997

“Borbála érem” miniszteri kitüntetések összesítője

Ábrahám László a MOL Rt. Bányamérési Iroda bányamérési szakértője
Bán Csaba a Szénbányászati Szerkezetátalakítási Központ főtanácsosa
Bánik Jenő a MECSEKURÁN Kft. műszaki, gazdasági tanácsadója
Bárány Tibor a Mélyfúrási Információ Szolgáltató Kft. karbantartó csoportvezetője
Bicskei Endre a Tatabányai Bányák F.A. osztályvezetője
Bíró Lajos a VIRTUÁL Kft. mérnök szakértője
Boda Sándorné a Bakonyi Erőmű Rt. Balinka Bánya mérnök szakértője
Boskovits Elemér a MECSEKURÁN Kft. személyügyi vezetője
Dr. Buócz Zoltán a Miskolci Egyetem Bányászati Tanszék docense
Cziczlavicz Lajos a Rotary Fúrási Rt. belföldi kútmunkálati üzletág vezetője
Csatlós Ferenc a Mecseki Bányász Kulturális Szövetség elnöke
Csíkvölgyi István a KONIX Tokodi Szénfeldolgozó Rt. karbantartó műhely vezetője
Dávid Árpád a MOL Rt. Nagykanizsai Bányászati Ü. gépészeti felügyelője
Dr. Fodor Béla a Magyar Geológiai Szolgálat osztályvezetője
Fábián Péter a MOL Rt. Szegedi Bányászati Üzem termelőmestere
Farkas Sándor a Bakonyi Bauxitbánya Kft. beruházási vezetője
Ferenczy Sándor a Pécsi Erőmű Rt. Kőszénbánya SZB elnöke
Gordoni Miklós a Mátrai Erőmű Rt. Visonta bánya osztályvezetője
Gulyás Ferenc az MB Kőolajkutató Rt. termelési igazgatója
Győrfi Sánta Géza a Vértesi Erőmű Rt. oroszlányi területi főmérnöke
Gyukics Mihály a MOL Rt. fejlesztési főosztály főmunkatársa
Gyuricza Imre a Vértesi Erőmű Rt. márkushegyi bányamestere
Hercselné Zentai Zsuzsa a BDSZ szerkesztőségi titkára
Holló Imre a COLAS-ÉSZAKKŐ Kft. Recski Üzem üzemvezetője
Dr. Jáki Rezső a Vértesi Erőmű Rt. tatabányai geológiai szolgálat vezetője
Kamburov Milenov            a Lencsehegyi Szénbánya Kft. tűzvéd. megbízottja
Karmacsi Bertalan a Geofizikai Szolgáltató Kft. minőségellenőrző geofizikusa
Kolozsvári Sándor a Pécsi Erőmű Rt. műszaki igazgató-helyettese
Kotró László a Visontai Gépüzem Kft. részlegvezetője
Lukácsy Béla a MOL Rt. szénhidrogén-szállítási munkatársa
Lukucza György a Magyar Bányászati Hivatal bányahatósági főmérnöke
Madai László a Mátrai Erőmű Rt. geológiai és hidrológiai osztályvezetője
Magony István a MECSEKURÁN Kft. munkaügyi osztályvezetője
Dr. Németh József  az IKM főosztályvezető-helyettese
Oláh Tibor a Mecseki Bányavagyon-hasznosító Rt. szakági főmérnöke
Pápai Lászlóné dr. a Vértesi Erőmű Rt. Controlling irodavezetője
Perger István a Péch Antal Aknászképző Technikum ny. igazgatója
Petrovics Lajos a Borsodi Energetikai Kft. Lyukó Bánya elővájási körletvezetője
Pup Attila a KAOLIN Kft. ügyvezető igazgatója
Rudó Lajosné a Feketevölgy Bánya Kft. gazdasági igazgató-helyettese
Simon Lajos a Borsodi Bányavagyon-hasznosító Rt. műszaki igazgatóhelyettese
Somogyi Tibor a Szénbányászati Szerkezetátalakítási Központ főtanácsosa
Dr. Szalai László az MTA BEB Tudományos Bizottságának alelnöke
Sztankó Gyula a MOL Rt. ENINFO információszolgáltatási csoportvezetője
Szüts Huba a Észak-Dunántúli BVH Rt. műszaki igazgatóhelyettese
Taksz Károly a Pénzügyminisztérium főosztályvezető-helyettese
Tóth József az IKMEnergetikai Főosztály főtanácsosa
Törő György a Putnok Bánya Kft. kereskedelmi igazgatója
Varga Ernő a Bakonyi Erőmű Rt. Jókai Bánya vájára
Varga Ernő a MECSEKURÁN Kft. bányászati igazgatója
Varga Mihály a Mecseki Ércbányászati Vállalat vagyonkezelési igazgatója
1996

“Borbála érem” miniszteri kitüntetések összesítője

Balázs András a Borsodi Energetikai Kft. Lyukóbánya bányamestere
Balla Kálmán a GEOINFORM Kft. igazgatója
Barabás Mihály az Oroszálányi Szénbányák FA. felszámolóbiztosa
Barabás Tibor a MOL Rt. KTÁ Orosházi Bányászati üzem termelőmestere
Benke István az OMBKE Történeti Bizottságának tagja
Blaha Béla a Vértesi Erőmű Rt. bányászati biztonsági főmérnöke
Dr. Bodnár János    a Borsodi BVH Rt. vagyonkezelő irodavezetője
Dr. Böhm József a Miskolci Egyetem Bányamérnöki Kar dékánhelyettese
Bublovics Péter a Karsztaqua Kft. lakatosa
Csath Béla az OMBKE Történeti Bizottságának elnöke
Csipe Imre a Mátrai Erőmű Rt. Visonta Bánya osztályvezetője
Dánfy László az OMBKE helyi szervezet elnöke
Dankó Zsolt a Vértesi Erőmű Rt. Mányi Bánya geológiai csoportvezetője
Deák József a Borsodi Energetikai Kft. Lyukóbánya gépészeti főmérnöke
Dudás János a Mátrai Erőmű Rt. bükkábrányi karbantartási osztályvezetője
Dr. Esztó Péter a Magyar Bányászati Hivatal elnöke
Dr. Farkas Géza a Perlit ’92 Kft. ügyvezető igazgatója
Dr. Farkas István a Magyar Geológiai Szolgálat főigazgatója
Farkas József a Mangán Kft. ügyvezető igazgatója
Dr. Fazekas János a Bakonyi Bauxitbánya Kft. vezérigazgatója
Felső István a Bakonyi Erőmű Rt. Ajka Bánya szakvezető vájára
Dr. Ferenczy László a MOL Rt. KTÁ kutatás-fejlesztési főmunkatársa
Földesi István a Pestkörnyéki Kőbányák Kft. ügyvezető igazgatója
Dr. Füst Antal a Magyar Bányászati Hivatal elnökhelyettese
Dr. Gábor János a Pécsi Erőmű Rt. Pénzügyi osztályvezetője
Gerentsér Imre a T&T Generál Kft. szakértője
Győriné Haszon Erzsébet a BDSZ Tanácsosa
Halász István a MOL Rt. KTÁ Szegedi Bányászati üzem termelőmestere
Halmai György a Mátrai Erőmű Rt. bükkábrányi term. osztályvezetője
Dr. Hegyháti József az IKIM helyettes államtitkára
Hermann György a Bakonyi Erőmű Rt. Balinka Bánya mérnök szakértője
Horváth Gyula a Rotary Fúrási Rt. gazdasági igazgatója
Jármai Gábor a MOL Rt. KTÁ technológiai osztályvezetője
Dr. Kaiser László a Mecseki Szénbányák F.A. felszámolóbiztosa
Kammel Péter a Feketevölgy Bánya Kft. műszaki igazgatóhelyettese
Dr. Kapolyi László akadémikus
Kárpáti Pál az IKIM főtanácsosa
Kiss Csaba a Selmec Bt. ügyvezető igazgatója
Kiss László történész
Kiss Sándorné a Nyékládházi LBH Kft. gazdasági igazgatóhelyettese
Kovács György a MOL Rt. KTÁ területi referense
Kovács Imre a Mátrai Erőmű Rt. Visontai Gépüzem művezetője
Dr. Kovács Sándor a POTE Kórélettani Intézet professzora
Kreischer Károly a Bakonyi Bauxitbánya Kft. Kincsesbánya üzemvezetője
Kurucz Imre a MOL Rt. KTÁ biztonságtechnikai osztályvezetője
Kuti Mihály a Bakonyi Erőmű Rt. Balinka Bánya vájára
Lafferton Győző a Mecseki BVH Rt. osztályvezetője
Lami Mihály a Pénzügyminisztérium főtanácsosa
Lelovics Károly a PERT Kőszénbánya földalatti vasútépítője
Lendvainé Koleszár Zsuzsanna a Mecseki Ércbányászati Vállalat osztályvezetője
Markó István a Rudolf Bánya Kft. felelős műszaki vezetője
Dr. Mérey Kádár Éva az IKIM főtanácsosa
Németh György a Magyar Bányászati Szövetség elnöke
Orbán József a Zeotrade Kft. tanácsadó testületének alelnöke
Ősz Árpád a MOL Rt. KTÁ főmunkatársa
Paksi Zoltán az Üveg Ásvány Kft. vezérigazgatója
Pantó Dénes a BKL Bányászat főszerkesztője
Papp Géza a MOL Rt. KTÁ osztályvezető-helyettese
Péter Attila az IDOKŐ DOLOMIT Kft. nyugalmazott ügyvezető igazgatója
Rémai Mihályné az Észak-Dunántúli BVH Rt. könyvelője
Ringhoffer István a MOL Rt KTÁ kőolaj és földgáz üzletág üzemvezetője
Sági József a KAOLIN Bányászati Kft. ügyvezető igazgatója
Dr. Schmotzer Imre a SZÉSZEK főtanácsosa
Seiben József a Mátrai Erőmű Rt. Visonta Bánya termelő szakvezetője
Suller András a Putnok Bánya Kft. gépészeti igazgatóhelyettese
Szalkai Sándor a Vértesi Erőmű Rt. bányászati igazgatója
Szedlák József a Vértesi Erőmű Rt. Márkushegyi villamosrészleg-vezetője
Szenes József Lajos a Tokodi Szénfeldolgozó Rt. üzemvezetője
Szilványi Jenőné a Vértesi Erőmű Rt. Mányi Bánya részlegvezetője
Szöcs Miklós az IKIM főtanácsosa
Dr. Tardy Pál a Magyar Vas-és Acélipari Egyesülés műszaki igazgatóhelyettese
Tatár Attila a Kőolajkutató Rt. vezető mérnöke
Tóth Gergely a PERT Kőszénbánya külfejtési munkavédelmi vezetője
Tóth József a Lencsehegyi Szénbánya Kft. gépészeti részlegvezető helyettese
Dr. Tombor Antal az MVM Rt. műszaki vezérigazgató-helyettese
Turi Gyula a Mecsekurán Kft. bányászati főmérnöke
Udvardi Géza a MOL Rt. KTÁ termeléstároslási üzletág főmérnöke
Uitz László a Metal-Carbon Kft. igazgatója
Dr. Uwe Sholcz a Readymix Magyarország Kft. vezérigazgatója
Véber Mihály a DUSZÉN Kft. felelős műszaki vezetője
Weinimer László a BDSZ Borsodi Területi Szövetség alelnöke
Zelei András a Geofizikai Szolgáltató Kft. igazgatója
Zubriczky Sándorné az IKIM osztályvezetője
Zulaufné Lőcsei Gabriella az IKIM főosztályvezetője
1995

“Borbála érem” miniszteri kitüntetések összesítője

Bábeczki Sándor

a MOL Rt. Termelés-Tárolási Üzletág főmérnöke

Benkovics István

a Mecseki Ércbányászati Vállalat vezérigazgatója

Breuer János

a Mátrai Erőmű Rt. bányászati vezérigazgató-helyettese

Cseh Zoltán

a COLAS-ÉSZAKKŐ Kft. ügyvezetője

Csuka Zoltán

a Mátrai Erőmű Rt. Visontai Bánya géplánc vezetője

Dr. Dános László

a Mecseki Szénbányák volt üzemi főorvosa

Demeter Józsefné

a BDSZ főkönyvelője

Falk Miklós

a MOL Rt. Kiskunkahalsi Bány. Ü. osztályvezetője

Franc Druks

a Szlovén Bánya-energia Szakszervezet elnöke

Franz E. Schulte Str

igazgató

Gál Domonkos

a Vértesi Erőmű Rt. XX. akna aknavezető főmérnöke

Dr. Gál István

a Bányászati Aknamélyítő Vállalat felszámoló biztosa

Dr. Halmágyi Józsefné

az IKM főtanácsosa

Harsányi Lajos

a MECSEKURÁN Kft. geológiai vezetője

Dr. Heidrich László

a Borsodi BVH Rt. elnök-igazgatója

Illés Miklós

a Rotary Fúrási Rt. vezérigazgatója

Kardos Lajos

a Bakonyi Erőmű Rt. Balinka bánya frontmestere

Kármán Csaba

a Mátrai Erőmű Rt. szakszervezeti elnöke

Kárpáti László

a Putnok Bánya kft. ügyvezető igazgatója

Kovács Ferenc

a Readymix Délegyházi Kavicsbánya Kft. igazgatója

Kovács Lóránd

a Borsodi Energetikai Kft. Lyukóbánya igazgatója

Kovács Sándor

a Vértesi Erőmű Rt. vezérigazgatója

Lengyel Gyula

az MVM Rt. vezérigazgatója

Lóránt Miklós

a Borsodi BVH Rt. tulajdonosi megbízottja

Lovas Károly

a Feketevölgy Bánya Kft. ügyvezető igazgatója

Lovonyák Károly

a MOL Rt. KTÁ Beruházási Iroda osztályvezetője

Magyari Dániel

a MOL Rt. KTÁ vezérigazgató-helyettese

Martényi Árpád

a SZÉSZEK főtanácsosa

Mádai Péter

országgyűlési képviselő

Molnár János

a MOL Rt. KTÁ Mérnöki Iroda csoportvezetője

Nagy Tibor

a Lencsehegyi Szénbánya Kft. felelős műszaki vezetője

Németh Frigyes

a Bakonyi Erőmű Rt. vezérigazgatója

Pál László

a MOL Rt. elnöke

Pap István

a Tatabányai Energetikai Kft. üzemvezetője

Podányi Tibor

a Bakonyi Bauxitbánya Kft. fejlesztési vezetője

Putnoki László

a Bakonyi Erőmű Rt. tervezési csoportvezetője

Rábay Ottó

a PERT Kőszénbánya szellőztetési megbízottja

Dr. Rákóczy István

a PERT Központ osztályvezetője

Schwardy Miklós

a Tizsai Erőmű Rt. vezérigazgatója

Sőregi István

a Visontai Gépüzem Kft. igazgatóhelyettese

Szabó Csaba

a Tatabányai Energetikai Kft. bányászati igazgatója

Szécsi Ferenc

a Kőolajkutató Rt. vezérigazgatója

Szentpétery Emese

az IKM főosztályvezetője

Szerényi Béla

a MOL Rt. Kőolaj és Földgázszáll.Üzletág főosztályvez.

Szilas László

a Mecseki BVH Rt. műszaki igazgatóhelyettese

Taba Sándor

a Magyar Bányászati Hivatal főosztályvezető-helyettese

Dr. Tamásy István

a Bányászati Egyesülés ny. vezérigazgatója

Dr. Tóth Miklós

az MTA Koordinációs Irodájának ny. vezetője

Virányi Béla

a Borsodi Energetikai Kft. ügyvezető igazgatója

Virasztó Béla

a MOL Rt. Füzesgyarmati Bány.Ü. osztályvezetője

Dr. Zoltay Ákos

a Magyar Bányászati Szövetség főtitkára